| Český pohár štafet – Stráž pod Ralskem (9. – 10. 5. BOR) | 15.05.2026
| Závody tříčlenných štafet pořadatelé z OK Jiskra Nový Bor uspořádali v prostoru Stráž pod Ralskem – Hamr na Jezeře s centrem v bývalém uranovém dole – jáma č. 13. Byl to první letošní Český pohár štafet a v sobotu zároveň OM Ještědské oblasti.
| Do bojů s námi vyrazili naše posily z Hořic, Matěj Saifrt a Šárka Rückerová.
Celkem bylo přihlášeno přes 500 štafet. Z Vrchlabí závodili a v konečném pořadí obsadili:
Sobota: D135 – 5. místo ve složení Petra V., Martina N., Vlaďka K.; D14 – 11. Marta K., Loren J., Gabča P.; D18 – 7. Klárka N., Pavla K., Barča V.; D21 – 43. Katka M., Kája H., Šárka R.; H14 – 1. VČO1 – Alan V. běžel třetí úsek; H18 – 31. Vláďa K., Matěj S., Vojta N. Neděle: D135 – 5. Petra V., Martina N., Vlaďka K.; D14 – 11. Gabča P., Loren J., Marta K.; D18 – 14. Pavla K., Kája H., Barča V.; D21 – 46. Klárka N., Katka M., Šárka R.; H14 – 1. VČO1 – Alan V. běžel třetí úsek; H18 – 21. Matěj S., Vojta N., Vláďa K.
Prostor byl členitý s velkým množstvím terénních detailů (pozůstatky po těžbě), v některých částech pískovcové skály a kameny, porostově různorodý, s hustou sítí cest a místy i s prořízkou s ležícími kmeny. Závod byl hodně farstovaný a kontroly byly v některých úsecích postaveny hodně blízko u sebe. Bylo potřeba si pečlivě hlídat pořadí kontrol a jejich čísla. Některé tratě přebíhaly i málo frekventovanou silnici. Jinak nám počasí přálo, celkem bylo teplo, v neděli obzvlášť, a hlavně nepršelo. Zázemí v centru závodu bylo pěkné a strava rozmanitá, v jámě č. 13 bylo skoro obchodní centrum. Ubytovali jsme se v nedaleké školní tělocvičně (v Zákupech, v dějišti pátečního sprintu) a dali si společnou večeři v místní řecké hospůdce. Na závěr při cestě domů nechyběla ani zastávka v Mimoni v obří zmrzlinárně. Pro závodnice v D14 to byla zkouška ohněm (všechny se z lesa vrátily) a dorostenci a hlavně dorostenky nasbírali pěkné do body do hodnocení štafet a klubů.
| | Petra Vrbatová | |
|

(03.06.26 12:55) Na začátku července můžete držet Maky palce na Mistrovství světa juniorů.  | (02.06.26 10:35)
Byl spuštěn klubový IS Privátní zóna
(odklik i z této stránky vlevo v menu)  | (29.05.26 08:03)
  
V sekci oddíl infomuje přidán mail o PZ - 2. 6. 2026 startujeme!!
   | Ruda (28.05.26 21:10) Ve fotogalerii bylo přidáno pár nových fotek. | Pavel (20.05.26 10:52) Noční OB na Náměstí Míru se uskuteční dnes 20.5.206. V pozvánce jsem omylem uvedl datum 21.5.2026. P. Čivrný
| Eva (18.05.26 13:15) Ahojda
dejte prosím vědět, kdo se přihlašujete po termínu. Terrmín byl 17.5. a už je zaplaceno. Díky a zdravím. Samozřejmě doplatím | Eva (05.05.26 07:31) 6.5. schůze v 19.30hod ve Sport Clubu | Helča R. (01.05.26 08:25) Ahoj, nabízím 1. etapu Rumcajsových m. D 35. Já dnes nepoběžim. | Helča R (28.04.26 20:41)
Děkuji všem pořadatelům dnešního PLŽe. Nakonec vše dobře dopadlo a můžeme se těšit na další pořádání a to hned v červnu! | Helča R (27.04.26 15:44) Připomínám závodníkúm sraz na PLŽ v místě závodu nejlépe do 16. 00. Pokud má někdo problém s dopravou, dejte mi vědět. Je několik míst v autech v 15.30 od Tyršáku.
|
|